Współpraca z KSU dotycząca standardu AAMI/UL 2800

17.02.2016 - 14:51

W dniu 4 lutego br. zawarta została umowa o współpracy między Politechniką Gdańską a Kansas State University, której celem jest zastosowanie systemu NOR-STA do tworzenia dowodów wiarygodności (assurance case) współpracujących ze sobą urządzeń medycznych.

Badania te znajdą zastosowanie w pracach dotyczących rozwijanych obecnie standardów AAMI/UL 2800. Będą one dotyczyły bezpiecznej integracji wybranych urządzeń medycznych (np. pompa infuzyjna) w ramach MD-VI (Medical Device Virtual Integration).

Rodzina standardów AAMI/UL 2800 ma na celu określenie wymagań, które określają bezpieczeństwo komponentów w kontekście systemu tworzonego z tych komponentów w sytuacji, gdy pochodzące od różnych dostawców komponenty są łączone na zasadzie plug-and-play w ramach wspólnej architektury ukierunkowanej na zapewnienie bezpieczeństwa całego systemu.

Association for the Advancement of Medical Instrumentation (AAMI) to organizacja non-profit założona w 1967 roku zrzeszająca około siedmiu tysięcy ekspertów, której celem jest rozwój standardów dla urządzeń medycznych oraz technologii stosowanych w ochronie zdrowia.

Underwriters Laboratories to wiodąca na świecie firma konsultingowa i oferujaca usługi certyfikacji. Obecnie UL zatrudnia ponad 10000 ekspertów świadczących usługi w zakresie certyfikacji bezpieczeństwa, walidacji, testowania audytu oraz doradztwa i szkoleń, w 104 krajach.

Kansas State University to uczelnia publiczna utworzona w 1863 roku w Manhattan (USA, stan Kansas). Zatrudnia ponad 1400 pracowników naukowych. Wydział Computing and Information Sciences prowadzi prace badawcze między innymi w zakresie bezpieczeństwa systemów i urządzeń medycznych.

Brak odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.