Promocja

Promocja

Artykuł i prezentacja o katalogu wzorców argumentacji wiarygodności na DepCos 2017

W dniach 2-6 lipca 2017 odbyła się konferencja DepCoS 2017 (12th International Conference on Dependability and Complex Systems), poświęcona zagadnieniom wiarygodności systemów i rozwiązań z różnych dziedzin inżynierskich.

W ramach tej konferencji dr inż. Aleksander Jarzębowicz (Katedra Inżynierii Oprogramowania Politechniki Gdańskiej) zaprezentował katalog wzorców argumentacji wiarygodności (assurance case patterns). Informacje o DepCoS 2017 można znaleźć na witrynie konferencji, a opublikowany artykuł konferencyjny dostępny jest pod adresem.

Święty Mikołaj istnieje!

NOR-STA to nie tylko poważnie rzeczy, to również zabawa. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia stworzonego przez nas projektu, w którym próbujemy udowodnić, że Święty Mikołaj istnieje. Oczywiście przedstawione dowody należy traktować z dużym przymrużeniem oka.

Święty Mikołaj istnieje

Każdy punkt zawarty w drzewie dowodowym został przez nas oceniony zgodnie z naszym całkowicie subiektywnym odczuciem.

Żeby zobaczyć nadaną przez nas ocenę, należy wcisnąć w prawym dolnym roku pierwszą ikonkę po lewej stronie. Dowody znajdują się tylko w punktach oznaczonych zieloną ikoną z biała strzałką (węzły typu Odwołania). W celu zobaczenia dowodów trzeba wejść w zakładkę dowód i wcisnąć 'pokaż dowód'.

Zespół NOR-STA nie bierze odpowiedzialności za zawarte treści oraz nie przyjmuje reklamacji, jeżeli do kogoś Św. Mikołaj nie przyjdzie.

Kliknij w Świętego Mikołaja

Politechnika Gdańska i Argevide na warsztatach szpitali akredytowanych

ozsa

W dniu 18 czerwca gościliśmy na Warsztatach Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych, na których mięliśmy przyjemność przeprowadzić 3-godzinną sesję warsztatową "Informatyczne wsparcie zarządzania jakością" prezentującą zastosowanie NOR-STA dla standardów akredytacyjnych oraz innych standardów systemu zarządzania jakością.

Spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem, ciekawymi dyskusjami i wieloma pytaniami. Była to dla nas doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z grupą naszych użytkowników.

Była to szósta edycji warsztatów OZSA, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 17- 19 czerwca. Udział w warsztatach wzięło około 80 osób. Tematyka spotkania obejmowała m.in. zagadnienia związane z aspektami prawnymi, monitorowaniem zakażeń, żywieniem pozajelitowym oraz narzędziami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie jakością.

Dziękujemy za wszystkie dyskusje i spotkania podczas warsztatów i do zobaczenia na kolejnych.

Dołączamy poniżej prezentację z naszej sesji.

 

 

Politechnika Gdańska na konferencji GigaCon

Dnia 9 grudnia odbyła się w Gdańsku konferencja EOIF GigaCon – Elektroniczny Obieg informacji w Firmie, poświęcona rozwiązaniom oraz narzędziom służącym usprawnieniu i automatyzacji działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Jednym z patronów merytorycznych konferencji była Politechnika Gdańska, a wśród prelegentów wystąpił prof. Janusz Górski, który wygłosił wykład inauguracyjny "Wspomaganie procesów osiągani i oceny zgodności ze standardami – doświadczenia praktyczne", w którym nawiązał do doświadczeń Politechniki Gdańskiej i Argevide w zakresie wdrażania platformy NOR-STA do wspomagania procesów standaryzacji.

Spotkanie w EUCI Protection Unit

7 listopada w Brukseli odbyło się spotkanie EUCI Protection Unit Generalnego Sekretariatu Rady Unii Europejskiej, którego tematem było zastosowanie argumentacji wspieranej dowodami w ocenie zgodności z politykami ochrony informacji wrażliwych.

W spotkaniu uczestniczył prof. Janusz Górski, który zaprezentował możliwości zastosowania systemu NOR-STA w tym zakresie. Udział w spotkaniu był elementem działań Politechniki Gdańskiej i Argevide dotyczących zastosowania NOR-STA w zakresie bezpieczeństwa informacji.

 

NOR-STA obecna na konferencji IMBSA 2014

W dniach 27-29 października odbyła się w Monachium Konferencja IMBSA (International Symposium on Model Based Safety and Assessment). Wśród prelegentów było dwóch przedstawicieli Politechniki Gdańskiej: prof. Janusz Górski oraz dr Andrzej Wardziński, którzy wspólnie przeprowadzili warsztat dotyczący aplikacji NOR-STA o nazwie „NOR-STA - A tool supporting applications of evidence based arguments”.

Prof. Janusz Górski wystąpił również z prezentacją zatytułowaną „Challenges in providing support for management of evidence-based arguments”.

To już czwarta edycja konferencji IMBSA skierowanej do inżynierów, specjalistów i naukowców pracujących nad  rożnymi aspektami modeli opartych na ocenie bezpieczeństwa. Celem IMBSA jest wsparcie współpracy akademickiej i przemysłowej poprzez stworzenie forum, na którym spotykają się pomysły ze środowiska akademickiego i najnowocześniejszych technologii z doświadczeniami przemysłowymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie IMBSA 2014.

Konferencja "Jakość świadczeń zdrowotnych - zmierzyć i premiować"

W dniu 11 kwietnia odbyła się w Gdańsku konferencja z cyklu "Jakość świadczeń zdrowotnych - zmierzyć i premiować" adresowana do kadry zarządzającej szpitali, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia oraz przedstawicieli firm i organizacji współpracujących ze szpitalami.

Wydarzenie to było dobrą okazją do zaprezentowania wyników zakończonego kilkanaście dni wcześniej projektu NOR-STA w odniesieniu do jego działalności w sektorze ochrony zdrowia i wspomagania procesów związanych z akredytacją szpitali. W ramach wystąpienia, poza krótką charakterystyką podejścia NOR-STA, omówiono skalę wykonanych wdrożeń oraz uzyskane od współpracujących szpitali informacje zwrotne.

Pełna relacja z konferencji

Rusza sprzedaż usług NOR-STA poprzez stronę Argevide

argefide

Z przyjemnością informujemy, że dnia 24 marca 2014 roku została uruchomiona strona internetowa spółki Argevide Sp. z o.o. dostępna pod adresem www.argevide.com. Wszystkich naszych Użytkowników, jak również nowo odwiedzające osoby zapraszamy na nowy portal.

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj oficjalnie rozpoczęła swoją działalność strona internetowa spółki Argevide Sp. z o.o., której celem jest komercjalizacja usług NOR-STA. Na portalu znajduje się pełna oferta usług firmy Argevide Sp. z. o.o. Możliwość składania zamówień rozpocznie się 26 marca 2014 roku.

Podczas składania zamówienia będą mogli Państwo skonfigurować zamawiany pakiet usług oraz wskazać stosowane szablony. Usługi zostaną uruchomione nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od złożenia zamówienia (nie wcześniej niż 1 kwietnia 2014 r.).

Po zamówieniu usług komercyjnych zagwarantowana będzie możliwość dalszego wykorzystania obecnych projektów i danych, co pozwoli na pełne zachowanie ciągłości pracy.

Wszystkie ceny oferowanych pakietów są zgodne z cenami opublikowanymi wcześniej na naszym portalu.

Oprócz pakietów usług NOR-STA w skład oferty wchodzą dwa typy licencji i zestaw szkoleń z zakresu stosowania NOR-STA.

Serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Argevide Sp. z o.o. oraz mamy nadzieję, że spotka się ona z Państwa pozytywnym przyjęciem.

Liczymy również, że współpraca z projektem NOR-STA była dla Państwa satysfakcjonująca i przełoży się ona na dalszą współpracę z firmą Argevide Sp. z o.o.

Powstała spółka Argevide Sp. z o.o. !

argefide

Z przyjemnością informujemy, że dnia 6 marca 2014 roku oficjalnie została powołana spółka spin-off na Politechnice Gdańskiej o nazwie Argevide Sp. z o.o. Założycielami spółki są członkowie projektu NOR-STA oraz firma Excento Sp. z o.o., której jedynym udziałowcem jest Politechnika Gdańska. Celem Argevide jest komercjalizacja i sprzedaż usług NOR-STA.

Komercjalizacja usług NOR-STA od wielu miesięcy była w projekcie zadaniem priorytetowym, w którego realizację zostało zaangażowanych wiele osób. Dzięki ich pracy, determinacji, jak również niezliczonym godzinom spędzonym na konsultacjach i zebraniach udało się osiągnąć cel, jakim było założenie spółki. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że jest to dopiero początek naszej drogi, mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli pochwalić się prężnie działającą firmą zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Dzisiejsze wydarzenie jest również ważne z perspektywy wszystkich projektów finansowanych z programu POIG, ponieważ pokazuje, że programy europejskie spełniają swoją rolę i rzeczywiście mogą być dużym wsparciem dla polskiego biznesu.

W drugiej połowie marca ujrzy światło dzienne strona internetowa spółki Argevide, za pośrednictwem której będzie można dokonywać zakupów usług NOR-STA. Mamy nadzieję, że zarówno nowa strona internetowa, przygotowana oferta, jak i cała działalność spółki Argevide spotka się z Państwa pozytywnym przyjęciem.

Oferta NOR-STA 2014

Zapraszamy wszystkich naszych użytkowników, jak również nowych odwiedzających portal NOR-STA do zapoznania się z przyszłą komercyjną ofertą NOR-STA oraz do dalszego korzystania z naszych usług.

Od 1 kwietnia 2014 r. usługi NOR-STA będą udostępniane na zasadach komercyjnych. Sprzedaż usług będzie realizowana przez spółkę spin-off, która jest obecnie tworzona przy Politechnice Gdańskiej. Politechnika Gdańska będzie nadal zarządzać infrastrukturą techniczną stosowaną do świadczenia usług, co zapewni wysoki poziom jakości usług oraz umożliwi zachowanie przez użytkowników ciągłości pracy z NOR-STA.

Od kwietnia usługi NOR-STA będą dostępne w trzech pakietach START, OPTIMUM oraz BIZNES, skomponowanych tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Każdy z oferowanych pakietów obejmuje: edycję argumentu zgodności, ocenianie z użyciem mechanizmu oceny dedykowanego dla danego standardu, graficzną reprezentację ocen, możliwość załączania dokumentów. Oprócz tego pakiety OPTIMUM i BIZNES umożliwiają zdefiniowanie liczby projektów i użytkowników, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb, a wygodny kalkulator pozwala na sprawdzenie, jaki będzie koszt wybranych parametrów.

W ramach przyszłej działalności NOR-STA cyklicznie, w siedzibie Politechniki Gdańskiej, będą organizowane płatne, jednodniowe szkolenia z obsługi NOR-STA. Pierwsza edycja szkolenia zostanie przeprowadzona w kwietniu 2014 r. Więcej informacji na temat szkoleń podamy wkrótce.

Kiedy i jak zamawiać

Przyjmowanie zamówień poprzez internetowy portal sprzedażowy rozpocznie się w marcu 2014r. Podczas składania zamówienia będą mogli Państwo skonfigurować zamawiany pakiet usług oraz wskazać stosowane szablony.

Po zamówieniu usług komercyjnych zagwarantowana będzie możliwość dalszego wykorzystania obecnych projektów i danych, co pozwoli na pełne zachowanie ciągłości pracy.

Mamy nadzieję, że przedstawiona oferta spełni Państwa oczekiwania i pozwoli nam kontynuować współpracę na satysfakcjonujących Państwa warunkach.

W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt.