KKP

Konferencja NOR-STA

1.JPG

Tegoroczna konferencja NOR-STA organizowana w ramach Komitetu Konsultacyjnego Projektu była już szóstym i zarazem ostatnim tego typu wydarzeniem, na którym mogli spotkać się użytkownicy usług NOR-STA oraz ich twórcy. Było ono szczególnie ważne dla projektu, ponieważ stanowiło podsumowanie czteroletniej działalności, jak również było zapowiedzią przyszłej, komercyjnej oferty NOR-STA.

Konferencja odbyła sie 14 października w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wzięło w niej udział ponad 60 osób z prawie 30 instytucji z sektorów: medycznego, administracji publicznej, spożywczego oraz usług outsourcingowych. Nie zabrakło również reprezentantów sektora konsultantów oraz audytorów z takich instytucji, jak Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Międzynarodowy Instytut Outsourcingu, Kancelaria Doradztwa Sanitarno - Higienicznego COCCUSS oraz Bureau Veritas Certification Polska.

Nieprzypadkowo miejscem konferencji była Politechnika Gdańska, ponieważ to właśnie w jej strukturach projekt NOR-STA planuje prowadzić swoją przyszłą działalność komercyjną. Z przedstawicieli władz uczelni obecni byli Prorektor ds. współpracy i innowacji PG prof. Jacek Mąkinia oraz Dziekan Wydziału ETI PG prof. Krzysztof Goczyła, którzy wraz z Kierownikiem projektu prof. Januszem Górskim oraz Dyrektorem Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dr Jerzym Hennigiem powitali gości na otwarciu konferencji.

Po otwarciu nastąpiła pierwsza sesja tematyczna poświęcona podsumowaniu działalności projektu. Kierownik projektu prof. Janusz Górski w kilku słowach przedstawił na jakim etapie znajduje się obecnie projekt, przybliżył cel postawiony przed projektem oraz pokazał w jakim stopniu został on zrealizowany. Oprócz tego słuchacze mogli się dowiedzieć, że NOR-STA wspiera już ponad 100 użytkowników w czterech sektorach, co można uznać za duży sukces projektu.

W części poświęconej raportom głos oddano użytkownikom, którzy przedstawili wykorzystanie NOR STA w swojej organizacji. Użytkownicy potwierdzili przydatność usług NOR STA we wdrażaniu standardów i norm oraz wskazali wynikające z tego korzyści takie, jak doprecyzowanie przez szablon wymaganych dokumentów, elektroniczne repozytorium dokumentów, zdalna konsultacja i ocena. Użytkownicy opisali również problemy, jakie sie pojawiły w trakcie korzystania z NOR-STA oraz wskazali potencjalne kierunki rozwoju platformy.

Po raportach i przerwie na kawę nastąpił panel dyskusyjny, w którym swoją opinię mogli wyrazić konsultanci i audytorzy. Głos w dyskusji zabrali: Kinga Cybulska z Kancelarii Doradztwa Sanitarno - Higienicznego COCCUSS, Michał Bedlicki z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Dariusz Klimowski z Międzynarodowego Instytutu Outsourcingu oraz Jarosław Płoski z Bureau Veritas Certification Polska.

Dyskusja toczyła się w obrębie kilku zagadnień, w ramach których uczestnicy odpowiadali na postawione pytania. Potwierdzili oni m.in. łatwość obsługi interfejsu, doboru dokumentów oraz przejrzystość szablonu. Zidentyfikowano również problemy, jakie pojawiły sie w trakcie korzystania z usług NOR-STA, np. mała świadomość potrzeby wdrażania standardu, systemu lub metody, czy niewystarczające wykorzystanie samooceny. W trakcie dyskusji padły również propozycje działań na przyszłość takie, jak zwiększenie świadomości przedsiębiorców, stworzenie z NOR-STA platformy wymiany wiedzy dla użytkowników, wsparcie dla zarządzania grupami i profilowania uprawnień.

Podczas kolejnej sesji przedstawiono nowości i zmiany, jakie zaszły w platformie NOR-STA 6.0. Do najważniejszych z nich należą: pełna historia projektu, dowodów, ocen, przeglądanie stanu projektu z dowolnego dnia, 6 raportów uniwersalnych, 2 specyficzne dla standardów, przyspieszenie załączania dowodów i dostęp do poprzednich wersji dowodów, bezpośrednie ocenianie postulatów, funkcja „zapomniałem hasła”, nowe preferencje użytkownika oraz rozszerzone formatowanie tekstu w edytorze opisów. Wszystkie nowe funkcje można było zobaczyć i przetestować w przerwie na czterech demonstratorach rozstawionych przed salą.

Kolejna i zarazem najbardziej oczekiwana sesja zawierała prezentację przyszłej oferty usług NOR-STA. Na początku dokładnie opisano rodzaje produktów oraz ich zalety, a następnie zaproponowano użytkownikom cztery pakiety usług skonstruowane na podstawie przeprowadzonych analiz. Oferta spotkała sie z dużym zainteresowaniem i na pewno w wkrótce ukaże sie na stronie internetowej platformy.

Projekt NOR-STA chciałby również bardzo podziękować wszystkim użytkownikom za przybycie oraz uczestnikom, którzy wzięli udział w poszczególnych sesjach.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

V Spotkanie KKP już za nami

kkpv_18.JPG

W dniach 15-16 października już po raz piąty mieliśmy przyjemność gościć naszych użytkowników na  spotkaniu Komitetu Konsultacyjnego Projektu NOR-STA.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie oraz aktywne uczestnictwo. W ciągu dwóch dni omówiliśmy wiele ważnych tematów z punktu widzenia dalszej przyszłości projektu. Państwa wypowiedzi oraz uwagi zgłaszane w trakcie toczących się dyskusji na pewno będą bardzo dla nas pomocne w realizacji dalszych działań związanych z projektem.

_ _ _ _ _

Program V spotkania KKP

Publikujemy program V spotkania Komitetu Konsultacyjnego Projektu, które odbędzie się w dniach 15-16.10.2012.

Pobierz plan spotkania.

Oprócz tego umieszczamy również mapkę z zaznaczoną trasą prowadzącą z przystanku tramwajowego Miszewskiego do gmachów Wydziałów Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

 


Wyświetl większą mapę

ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk Wrzeszcz

V Spotkanie KKP

Pragniemy poinformować, iż V spotkanie Komitetu Konsultacyjnego Projektu NOR-STA odbędzie się w dniach 15-16.10.2012. Szczegóły dotyczące spotkania będą dostępne wkrótce. Serdecznie zapraszamy.

Zapytanie ofertowe obiad na spotkanie KKP

Obiad 3 daniowy na spotkanie dotyczące projektu "Wspomaganie osiągania i oceny zgodności z normami i standardami (NOR-STA)" dla grupy ok. 5 osób w dniu 04.09.2012 r.

 

Pobierz plik

Plan V spotkania KKP cz. I

Plan najbliższego spotkania Komitetu Konsultacyjnego Projektu (18 czerwca 2012 r.) dotyczącego punktu widzenia właścicieli standardów.

W poniedzialek 18 czerwca 2012 r. odbędzie się spotkanie KKP dotyczącego punktu widzenia właściciela standardów:

  • standardów akredytacyjnych ministerstwa zdrowia
  • standardów usług outsourcingowych
  • standardów Wspólnej Metody Oceny (CAF)

 

Pobierz plik

Zapytanie ofertowe catering na spotkanie KKP

Informacja o wyborze oferty na catering

Informujemy, że 14 czerwca 2012 r. w postępowaniu dotyczącym przygotowania obiadu na spotkanie dla projektu "Wspomaganie osiągania i oceny zgodności z normami i standardami (NOR-STA)" wybrano ofertę Restauracji VNS.

Pobierz plik z zapytaniem ofertowym

Spotkania KKP

Spotkanie w celu przedyskutowania punktu widzenia właścicieli standardów dotyczące:

  • standardów akredytacyjnych ministerstwa zdrowia
  • standardów usług outsourcingowych
  • standardów Wspólnej Metody Oceny (CAF)

odbędzie się dnia 18-06-2012 r.

UWAGA: Zmiana terminu. Spotkanie w celu przedyskutowania punktu widzenia właścicieli standardów dotyczące standardów bezpieczeństwa stosowanych w Radzie Europy, odbędzie się dnia 04-09-2012 r.

Spotkanie w celu przedyskutowania punktu widzenia użytkowników standardów odbędzie się w miesiącu październiku,  dokładny termin zostanie podany z wyprzedzeniem.

Spotkanie KKP

Pragniemy poinformować, iż z powodu odbywających się w czerwcu Mistrzostw Euro 2012 i mogących pojawić się trudnościach logistycznych, spotkanie Komitetu Konsultacyjnego Projektu zostanie przesunięte na termin powakacyjny. Dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie.

IV Spotkanie KKP

Pragniemy poinformować, iż IV spotkanie Komitetu Konsultacyjnego Projektu NOR-STA
odbędzie się w dniach 12-13.12.2011. Szczegóły dotyczące spotkania są dostępne w zakładce KKP/Spotkania. Zapraszamy serdecznie.