Film szkoleniowy dla szpitali

Film szkoleniowy dla szpitali

Film 5 Aktualizacja dowodu

 

Film pokazuje w jaki sposób postępować, jeżeli będziemy chcieli załączyć nowszą wersję dokumentu, który kiedyś już został dodany.

W sytuacji aktualizacji jakiegoś dokumentu załączanie go wygląda tak samo, jak za pierwszym razem. Dodajemy go dokładnie w tym samym miejscu, a aplikacja powiadamia nas, że taki dokument już istnieje i pyta czy na pewno chcemy go zamienić.

Taki komunikat pojawia się zawsze, jeżeli gdzieś na drzewie projektu znajduje się węzeł, pod którym dołączony jest plik o nazwie takiej samej, jak dokument, który chcemy w danej chwili dodać. Jeżeli nie jest to świadoma aktualizacja konkretnego dokumentu, to lepiej zrezygnować wówczas z załączania pliku, zmienić jego nazwę na lokalnym komputerze i dopiero wtedy spróbować ponownie.
 

Czas trwania: 2:57

Zobacz inne filmy:  

Załączanie dowodów
Poznanie szablonu
Dowód w kilku miejscach
Załączanie dodatkowych dowodów

Film 4 Dowód w kilku miejscach

 

Jak sama nazwa wskazuje dzisiejszy filmik pokazuje co zrobić, jeżeli ten sam dowód chcemy wykorzystać w kilku różnych miejscach.

Oczywiście moglibyśmy kilka razy załączyć ten sam plik działając wg instrukcji z Filmu 2. Jednak po co przesyłać ten sam dokument trzy czy cztery razy przez sieć i wydłużać swój czas pracy? Można zrobić to szybciej i sprawniej tak, jak pokazano to na poniższym filmie.

Zobacz inne filmy:  

Poznanie szablonu
Załączanie dodatkowych dowodów
Załączanie dowodów
Aktualizacja dowodu

Czas trwania: 3:06 s

Film 3 Załączanie dodatkowych dowodów

 

Co zrobić jeżeli chcemy załączyć dodatkowy dowód, a w strukturze standardu nie ma dla niego miejsca?

Taka sytuacja jest całkiem prawdopodobna i dobrze jest wiedzieć jak ją rozwiązać. Jeżeli szpital czy inna instytucja dysponuje dodatkowymi dowodami, na które nie przewidziano z góry miejsca w szablonie trzeba takie miejsce samemu sobie stworzyć. Nie zajmuje to więcej niż kilka minut.

Wystarczy w sekcji "Dokumenty" przy odpowiednim węźle stworzyć nowy węzeł typu Informacja, a pod nim Odwołania (tylko pod Odwołaniami możemy załączać dokumenty). Tworzymy tyle Odwołań ile potrzebujemy dodatkowych miejsc na nasze dowody (1 Odwołanie = 1 dokument). Następnie kopiujemy cały węzeł i wklejamy go zawsze JAKO ŁĄCZE w odpowiednim miejscu w wymaganiach standardu. Dzięki temu osoba przeglądająca argument zgodności (szablon uzupełniony dokumentami konkretnego szpitala) i oceniająca spełnienie poszczególnych wymagań będzie widzieć, że są dodatkowe dokumenty, które powinna przejrzeć.

Czas trwania: 4:20

Zobacz inne filmy:  

Załączanie dowodów
Poznanie szablonu
Dowód w kilku miejscach
Aktualizacja dowodu

Film 2 Załączanie dowodów

 

Filmik odpowiada na pytanie "Jak załączyć dowód", czyli dokument (np. opisujący procedurę), który jest wymagany przy akredytacji. Jest to podstawowa czynność wykonywana w naszej aplikacji przez osoby zajmujące się przygotowaniem do akredytacji.

Pierwszy problem, który się pojawia to gdzie załączyć dowód? Pod jakim węzłem i w którym miejscu? Większość szablonów ma miejsca na załączenie dokumentów w wymaganiach standardu (węzły nazwane tak samo jak wymagany dokument np.: "Opracowana procedura przyjęcia w trybie planowym"), ale też posiadają osobną sekcję Dokumenty na dole szablonu. Często użytkownicy nie wiedzą, jaka jest różnica pomiędzy załączaniem dokumentów w tych dwóch obszarach.

W rzeczywistości nie ma żadnej. W rozdziale "Dokumenty" znajduje się lista wszystkich dowodów, jakie powinny być przedstawione aby potwierdzić zgodność ze standardami. W wymaganiach standardu są zdefiniowane jedynie łącza do tych miejsc docelowych w "Dokumentach". W związku z tym jeżeli dodamy dowód w sekcji "Dokumenty", w danym węźle, będzie on automatycznie widoczny w również w łączu do tego węzła, znajdującym się w wymaganiach standardu (i vice versa).

Film pokazuje sposób załączania dowodów w tych dwóch miejscach. Wyjaśnia również oznaczenia ikonek oraz to, jak się zmieniają po załączeniu dokumentów.

Zobacz inne filmy:  

Poznanie szablonu
Załączanie dodatkowych dowodów
Dowód w kilku miejscach
Aktualizacja dowodu

Czas trwania: 2:55

Film 1 Poznanie szablonu

 

Film przedstawia szablon standardów akredytacyjnych, pokazuje z jakich się składa elementów, co warto o nim wiedzieć i jak się po nim poruszać.

 

 

Zobacz inne filmy:  

Załączanie dowodów
Załączanie dodatkowych dowodów
Dowód w kilku miejscach
Aktualizacja dowodu

 Czas trwania: 2:52 s